Audiologopēde Signe Stole


1997. gadā Signe Stole ieguva logopēda kvalifikāciju Liepājas Universitātē, un jau studiju laikā sākusi strādāt pirmskolas iestādē par logopēdu. „Ikdienā strādāju ar bērniem, kuriem ir dažādas pakāpes runas un valodas traucējumi – no pilnīgi nerunājošiem bērniem līdz bērniem, kuriem ir traucēta tikai viena skaņa,” stāsta audiologopēde Stole. Lai runas un valodas traucējumus varētu koriģēt efektīvāk un precīzāk, audiologopēde Stole vēlējās papildināt savas zināšanas arī medicīnas jomā, tādēļ 2012. gadā RSU ieguva maģistra grādu veselības aprūpē.

Audiologopēde Stole stāsta, ka savā praksē arvien biežāk saskaras ar bērniem, kuriem tiek novēroti miofunkcionālie traucējumi, kas ietver neprecīzu mēles pozīciju, nepareizu mēles funkciju, mutes elpošanu, lūpu vājumu, kā rezultātā var tikt apgrūtināta ortodontiskā ārstēšana, var būt rīšanas traucējumi, nepareiza elpošana un neprecīza skaņu izruna vai arī stājas problēmas.

Audiologopēde Stole savā profesijā ir patiesi laimīga, jo tas sniedz neizmērojamu gandarījumu. Turklāt atzīst, ka liels palīgs ir arī kolēģu atbalsts: „Izvēloties darbu Dr. Žukovas ortodontijas klīnikā, mani saistīja  komandas darbs. Neskaidros gadījumos vienmēr var konsultēties ar ortodonti par atbilstošāko miofunkcionālo terapiju.”