Higiēniste Sabīne Suntaža


Higiēniste Sabīne Suntaža mācījusies par zobārstniecības māsu Rīgas 1. medicīnas koledžā, kad izjutusi aicinājumu kļūt par zobu higiēnistu, lai pati spētu palīdzēt cilvēkiem. Patieso vēlmi kļūt par šīs profesijas pārstāvi pierāda arī piedalīšanās 2012. gadā realitātes šovā „Cīnītāji”. „Lai iegūtu finansiālos līdzekļus, piedalījos realitātes šovā, kur 58 dienas pavadīju mežā. Apstākļi bija mazsvarīgi, jo mans mērķis bija uzvarēt, lai par šiem līdzekļiem spētu piepildīt savu sapni. Diemžēl šova noslēgumā ieguvu 2. vietu, līdz ar to arī balvu neieguvu,” savā pieredzē dalās higiēniste Suntaža.

Sapnis piepildījies, kad higiēniste Suntaža 2014. gadā iestājusies Rīgas Stradiņa universitātē. Zinātkāre un sajūsma par savu topošo profesiju bijusi tik liela, ka higiēniste Suntaža arī brīvajā laikā mācījusies, skatījusies dažādus videomateriālus par zobārstniecību, strādājusi ar ortodontu un paplašinājusi savas zināšanas. Arī pēc RSU absolvēšanas, 2016. gadā, higiēniste Suntaža ar prieku turpina pilnveidot savu profesionālo darbību, regulāri apmeklējot konferences un seminārus.

Higiēniste Suntaža atzīst, ka darbā ir pedantiska, jo visu vēlas izdarīt visaugstākajā kvalitātē. „Uzskatu, ka mans darbs nav tikai noņemt zobakmeni, bet arī konsultēt, izglītot pacientu un piemeklēt tieši viņam piemērotāko veidu, lai uzlabotu mutes dobuma higiēnu. Es esmu laimīga, jo mans darbs ir arī mans hobijs,” savos priekos dalās higiēniste Suntaža.