Higiēniste Agrita Bergholde


Jau agrā bērnībā Agrita Bergholde zināja, ka saistīs savu dzīvi ar medicīnu un aktīvi piedalījās pirmās palīdzības pulciņos. Izlemt par labu zobārstniecībai palīdzējusi draudzene, kura tobrīd strādājusi par zobārstniecības māsu.

“Ilgi nedomājot iestājos 1. medicīnas koledžā “zobārsta asistents” studiju programmā, ko sekmīgi pabeidzu 2016. gadā. Studiju laikā biju pārliecināta par izvēles pareizumu, jo viss šķitis ļoti interesants un izraisīja maksimālu gandarījumu,” stāsta Agrita.

Pāris gadus Agrita Bergholde veltīja zobārsta asistenta amatam smeļoties pieredzi no dažādiem zobārstniecības nozaru speciālistiem.

“Strādāju ar ortodontu, implantologu, protēzistu, ķirurgu, terapeitu un man ļoti patika strādāt ar šiem speciālistiem. Ļoti daudz esmu mācījusies no viņiem un par to esmu ļoti viņiem pateicīga,” ar savu pieredzi dalās Agrita Bergholde.

Tad vēl būdama asistente, Agrita Bergholde pieņēmusi lēmumu iet uz priekšu un apgūt jaunas zināšanas iestājoties Rīgas Stradiņa universitātē “zobu higiēnists” studiju programmā, ko veiksmīgi absolvējusi 2019. gadā.

“Visvairāk higiēnista darbā mani iepriecina, ka varu palīdzēt cilvēkiem. Uz darbu dodos ar prieku un pārliecību par to, ko es daru. Mani priecē, ja pacienti novērtē manas pūles un paveikto darbu. Savā darbā esmu diezgan pedantiska, ja dara, tad visu kārtīgi un rūpīgi. Patīk strādāt ar bērniem, labi saprotos ar viņiem. Medicīna nestāv uz vietas un katru dienu attīstās, tāpēc cenšos regulāri pilnveidoju savas zināšanas dodoties uz tālākizglītības kursiem. Lai pēc garas darba nedēļas atgūtu spēku un enerģiju nododos ziemas peldēm,” dalās ar mums higiēniste Bergholde.