Žokļus plašinoša aparatūra


Dažāda veida žokļu plašinošas/stimulējošas aparatūras, ir neatņemama sastāvdaļa ortodontiskajā ārstēšanā, ko parasti izmanto žokļu augšanas procesa laikā, lai stimulētu to pareizu augšanu un plašinātu to.

Kādēļ ir svarīgas kontroles vizītes? Kādēļ kontroles vizītēs ārsts mutes dobumā neko daudz nedara, bet tomēr ir jāierodas pie ārsta- ortodonta?

Lai automašīna brauktu tai ir nepieciešams autovadītājs, šajā gadījumā ortodonts. Ortodontam ir ļoti svarīgs process, kā sasniegt rezultātu. Tieši zobu virzības process iespaido ārsta turpmāko rīcību ārstēšanas laikā, kā arī tas ļauj noteikt papildus aparatūras nepieciešamību vai pat norādīt uz problēmām, kas var sagaidīt pacientu un ortodontu ārstēšanas laikā. Katra kontroles vizīte jeb ortodonta apskate ir solis tuvāk perfektākamrezultātam, īpaši, ja pacients vēl ir augšanas procesā un tajā brīdī vēl veidojas žokļu locītavas, kaulu struktūra kā arī varam ietekmēt žokļu augšanas virzību.

Plašinošas aparatūras (platītes) pamatfunkcijas:

1. Plašina žokli normalizējot to formu
2. Plašina deguna ejas, atvieglojot elpošanu caur degunu
3. Atrisina vietas trūkumu pastāvīgajiem zobiem
4. Rada labvēlīgus apstākļus pareizam augšžokļa novietojumam, ja tas tici bloķēts (apakšžokļa piespiedu poza)
5. Atrisina vietas trūkumu mēlei
6. Stimulē pareizu žokļu augšanas virzību

Aparatūras veidu, protams, izvēlas ārstējošais ārsts, kas uzņēmies rūpes par pacientu. Katrai aparatūrai ir savi plusi un mīnusi, savas varēšanas un nevarēšanas, tamdēļ katrs gadījums ir jāizvērtē individuāli. Veikto rentgena uzņēmumu, foto diagnostikas un žokļu skenēšanas analīze ir pirmais posms, lai noteiktu pareizo ārstēšanas metodi un aparatūras veidu.

Sadarbojoties gan ortodontam, gan pacientam un viņa vecākiem, piesaistot zobu higiēnistu un zobārstu, ir iespējams sasniegt rezultātu, kas ir ortodonta sapnis- plats, labi veidots žoklis ar pareizu tā augšanas virzību. Protams, plašinošas aparatūras nenozīmē to, ka zobi nostāsies rindā, bet gan tas ir viens no ārstēšanas rīkiem uz labāku ortodontisku rezultātu, kuram var sekot gan breketu sistēma, gan visai neredzama kapju sistēma, kas būs gala posms ortodontiskajā ārstēšanā.