Search

Raksti

Viss, kas tev jāzina par zobu balināšanas procesu!

Lai veiktu drošu un efektīvu zobu balināšanas procedūru vispirms ir jākonsultējas ar zobārstu vai zobu higiēnistu. Tas nepieciešams, lai novērtētu vispārējo mutes dobuma stāvokli (apskate, zobu rentgens), lai saprastu vai nepastāv kontrindikācijas zobu balināšanai, kā arī, lai noteiktu balināšanas priekšnosacījumi (zobiem un smaganām ir jābūt veseliem).

Pirms balināšanas procesa nepieciešams veikt pilnu mutes dobuma higiēnu, lai redzētu dabīgo zobu krāsu kā arī, lai noņemtu traucējošo aplikumu un zobakmeni. Jāņem vērā, ka restaurācijas (plombes, venīri, tilti, kroņi, inlejas un onlejas) balināšanai nepakļaujas, tāpēc pēc balināšanas tos ir iespējams nomainīt, pieskaņojot jauniegūtajai krāsai.

Devitālus jeb nedzīvus zobus ir jābalina no iekšienes un to iespējams  balināt tikai pie zobārsta.

Indikācijas jeb kad ieteicams veikt zobu balināšanu

 

Zobu balināšanu ieteicams veikt ja zobu pārkrāsošanās ir radusies no pārtikas, dzērieniem, tabakas kā arī medikamentiem. Tieši tā pat balināšanu var veikt tiem cilvēkiem, kam zobu tonis ģenētiski ir ļoti tumšs vai situācijās, kad zobu krāsa mainās vecuma ietekmē.

Kontrindikācijas jeb kad nav ieteicams veikt zobu balināšanu

 

Situācijas, kad specialists atsaka zobu balināšanas procedūru ir, ja zobi ir kariozi jeb cauri, ir veiktas lielas zobu restaurācijas priekšzobos kā arī situācijās kad zobu restaurācijas ir novecojušas, redzamas bojatas virsmas starp zobu un restaurācijas meteriālu vai pat parādījušās izteiksmīgas plaisas.

Klīnikas specialists var atteikt balināšanu arī uz konkretu laiku, lai pārliecinātos, ka pacients var veikt kvalitatīvu mutes dobuma higiēnu mājas apstākļos, situācijās, kad mutes dobuma higiēna ir slikta un zobus pārklāj daudz mīkstā un cietā aplikuma. Šādās situacijās arī tiek atklātas mutes dobuma saslimšanas, kuru rezultātā zobu balināšana nav iespējama. Šādas saslimšanas kā periodontīts, gingivīts, stomatīts, paradontoze un citas, nopietni ietekmē mutes dobuma stāvokli un balināšanas process to pasliktinās!

            Ja pacients ir ar vēlmi veikt zobu balināšanu, noteikti nepieciešams vērsties pie speciālista, kas konsultēs un ieteiks labākos risinajumus. Mūsdienās balināšanas procesu var veikt arī saudzīgāk- mājas apstākļos.

© 2022 SIA Ortod. All Rights Reserved.