Search

Raksti

Ja regulāri jūtamas asas, dūrienam līdzīgas sāpes, piemēram, dzerot karstus vai aukstus dzērienus, ir pienācis laiks apmeklēt zobārstu. Dažreiz zobu jutīgums var parādīties arī, piemēram, no saldskābiem ēdieniem vai pat auksta gaisa.

Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem labāko atbildi saņemsiet, konsultējoties ar zobu higiēnistu, kurš, novērtējot mutes dobuma stāvokli, ieteiks piemērotākos līdzekļus. Tomēr der zināt, ka zobu higiēnas vadlīnijas Dr. Žukovas ortodontijas klīnikā norāda uz šādiem punktiem, kas būtu jāņem vērā pacientiem ar labu mutes dobuma higiēnu un tiem, kuriem nav konstatētas mutes dobuma saslimšanas.

Šobrīd pasaulē popularitāti gūst zobu balināšana pēc ortodontiskās ārstēšanas, kas rada vēl žilbinošāku iespaidu par jauno smaidu. Ja esat apsvēris domu par zobu balināšanu, Jums jādodas pie zobu higiēnista, lai uzzinātu par iespējam un gūtu informāciju par piemērotāko risinājumu tieši Jums.

Bērna pirmā vizīte zobārsta krēslā ir īpašs notikums ne tikai mazajam pacientam, bet arī vecākiem. Kā sagatavoties šādam notikumam, un kā reaģēt uz bērna nepatiku pret zobārstu? Ko ņemt vērā vecākiem, un ko nozīmē – bērna pieskatīšana zobārstniecības kabinetā, par to saruna ar Dr. Žukovas ortodontijas klīnikas zobārsti Dr. Zandu Melderi un higiēnisti Diānu Zamarinu.

Viena no vadošajām klīnikām Latvijā, kas specializējas ortodontijas (zobu regulēšanas), kā arī sejas un žokļa augšanas nozarē ir Dr. Žukovas ortodontijas klīnika. Sarunā klīnikas speciālisti stāsta par jaunākajām tehnoloģijām un tendencēm zobārstniecībā, kā arī kliedē sabiedrībā pieņemtos stereotipus saistībā ar ortodontiju.

Sabiedrībā virmo uzskats, ka pirmais ko pamana pirmās tikšanās laikā ir acis, bet pētījumi liecina, ka tieši smaids ir tas, ko pamana pirmo. Pat viena zoba zaudējums rada pietiekami lielu diskomfortu. Īpaši, ja tas ir viens no priekšzobiem. Tādā gadījumā smaids uzreiz kļūst nepievilcīgs un rodas negatīvs priekštats par cilvēku. Parādās dikcijas grūtības, pašvērtējuma pazemināšanās un kautrības pieaugums. Ja zobs iztrūkst ārpus smaida līnijas, tad bieži vien pacients pieņem kļūdainu lēmumu to neaizvietot un atstāt “visu kā ir” ar domu, ka viņu tā pat neviens neredzēs. Pa to laiku blakus stāvošie “kaimiņi” sāks gāzties uz atbrīvojošos vietu, radot spraugas savā starpā un mainot sakodiena pareizumu.

Mēles, lūpu un vaiga notirpums pēc anestēzijas, iespējams, ir pazīstams vairumam, tomēr no šīm nepatīkamajām izjūtām var izvairīties. Dr. Žukovas ortodontijas klīnikā, uzskatām- tāpat kā zobārstniecības procedūrai, tā arī arī pašam anestēzijas procesam ir jābūt nesāpīgam!

Lai veiktu drošu un efektīvu zobu balināšanas procedūru vispirms ir jākonsultējas ar zobārstu vai zobu higiēnistu. Tas nepieciešams, lai novērtētu vispārējo mutes dobuma stāvokli (apskate, zobu rentgens), lai saprastu vai nepastāv kontrindikācijas zobu balināšanai, kā arī, lai noteiktu balināšanas priekšnosacījumi (zobiem un smaganām ir jābūt veseliem).

© 2022 SIA Ortod. All Rights Reserved.